Ruch Światło-Życie
czyli
OAZAPiątkowy wieczór to dla większości z nas czas wolny od zajęć. Koniec szkoły, początek weekendu, chwila odpoczynku. Jednak można ten czas jeszcze bardziej uprzyjemnić i jednocześnie oddać Bogu. Właśnie wtedy bowiem odbywają się spotkania Oazy, które już długi czas mają swoje miejsce przy naszej parafii.Ale co to właściwie jest ta Oaza?

Oaza jest to wspólnota młodzieży, która pragnie pogłębiać swoją wiarę. Jest okazją do spotkania młodych ludzi, którzy chcą poznawać Boga i zastanowić się nad swoim życiem. Nasze spotkania są bogate w ciekawe (zarówno duchowe jak i te mniej:) rozmowy, które często jednak przerywamy, aby pośpiewać, potańczyć lub po prostu nacieszyć się swoją obecnością. Zwieńczeniem każdego tzw. roku formacyjnego jest wyjazd na rekolekcje letnie. Jest to zawsze wielkie przeżycie, które w nowym świetle stawia nasz kontakt z Bogiem, a także bezcenne doświadczenie na całe życie. Również wiele naszych przyjaźni tam zawartych trwa do dzisiaj a wspomnienia stamtąd pozostają jednymi z najwyraźniejszych.

A dlaczego Ruch Światło-Życie?

Ruch Światło-Życie jest pełną nazwą Oazy.
Dlaczego?

Światło - dlatego, że naszym celem jest poznanie Boga i pogłębienie relacji z nim

a Życie – ponieważ chcemy realizować nasze chrześcijaństwo w życiu codziennym.

Oba te elementy powinny być nierozłączne. Dobrze obrazuje to tzw „foska” czyli krzyż z wypisanymi greckimi słowami ΦΩΣ (fos) - światło i ΖΩΗ (zoe) - życie. Przecinają się one na literze Ω, która jest symbolem Ducha Świętego, jako tego który jest we wszystkim. Ruch założył sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki w połowie ubiegłego wieku. Dziś działa on na terenie całej Polski a nawet za granicą.

Zatem kiedy przyjść?

Zaczynamy w piątki o 18.00 Mszą Świętą (chętnych do śpiewania zapraszamy na próbę o godzinie 17.00) po której przechodzimy do salki obok. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Również niedzielna Msza Święta o 19.30 gromadzi naszą Oazę.
Zachęcamy do zajmowania miejsc w przodzie kościoła - abyśmy potrafili dać świadectwo swojej obecności, jak również poczuć siłę WSPÓLNOTY.

Kontakt

Nad przebiegiem naszych spotkań czuwa ks. Karol Paluch.