Kontakt do duszpasterza: duszpasterz.dar@gmail.com
DARowe spotkania

Wszystkich wyrażających chęć przychodzenia i współtworzenia spotkań DARowych zapraszamy na środowe spotkania. Tematyka, która będzie nas angażować idzie w dwóch kierunkach. Bardziej regularna dotyczy psalmów, natomiast powiązania z Gośćmi — przybliżać będzie rysy duchowości w Kościele, o czym informują plakaty. Wstańcie i przyjdźcie — parafrazując hasło XIX Dnia Papieskiego

Nowy semestr w DARze

9 października Mszą Świętą o 19.30 DAR rozpoczyna systematyczne spotkania formacyjne, które wiążemy z każdą środą o i godz. 19.30. Poszukujemy studentów, którzy chcą wspólnie z innymi pokonywać duchowe drogi dzielić się doświadczeniem Boga, obdarować innych dobrym słowem, uśmiechem. W tym roku formacyjnym kanwą naszych spotkań będą psalmy. Zaczynamy zawsze w kaplicy (wejście pod chórem kościoła) a następnie przenosimy się na I piętro — nad kaplicą. ZAPRASZAMY.

Wyjazd adaptacyjny

20-22.09.2019

Drodzy studenci, zapraszamy na wyjazd, przez który chcemy przygotować się do nowego semestru w naszym duszpasterstwie. Zapraszamy osoby nowe i stałych sympatyków. Celem kontaktu, zapisów wchodźcie na na nasza stronę fb: Duszpasterstwo Akademickie DAR

Wielki Post

-04.03.2018-

Zapraszamy studentów do integracji z nami. Grafik spotkań na widocznym poniżej plakacie. Za kilka dni wyjątkowa doba w Krakowie 24h dla Pana. Wraz z DARem zapraszamy na Drogę Krzyżową do bazyliki ojców franciszkanów przy Placu Wszystkich Świętych. Poniżej plan tego wydarzenia:

24 godziny dla Pana: 9-10 marca 2018r.

 • 20.00 — Nabożeństwo pokutne — Ks. Biskup — bazylika, po nim wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Męki Pańskiej
 • 21.00 — DA Beczka
 • 22.00 — Nabożeństwo Drogi Krzyżowej — DA DAR
 • 23.00 — DA Patmos
 • 00.00 — Modlitwa Uwielbienia — FDA Mrowisko
 • 02.00-11.00 — Adoracja w ciszy
 • 11.00 — DA WAJ
 • 12.00 - 15.00 — Adoracja w ciszy
 • 15.00 — Koronka do Bożego Miłosierdzia — FDA Mrowisko
 • 16.25 — Zakończenie Adoracji
 • 19.00 — Eucharystia na zakończenie wydarzenia „24h dla Pana” — bazylika św. Franciszka
Spowiedź będzie trwała cały czas.

Zima w DARZE

-02.01.2018-

 • 3 stycznia — spotkanie dla chętnych — 19.30/ spotkaniu nadadzą kształt osoby, które przyjdą/.
 • 10 stycznia — tu zmiana — o 20.30 opłatek studentów z Arcybiskupem w kolegiacie św. Anny — 20.30.
 • Z tego tytułu opłatek w naszej wspólnocie byłby:
 • 17 stycznia — 19.30 — zaczniemy adoracją w kaplicy na modłę kolędową a potem w sali na górze...
 • 24 stycznia — 19.30 Msza św. i nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem na czas sesji.
Potem przerwa do odwołania.

Św. Mikołaj w Darze

-06.12.2017-

Kolejny raz spotkanie ze św. Mikołajem. O 19.30 zaczynamy Eucharystią.

Wyjazd integracyjny

-27.10.2017-

W dniach 27-29 października nasze Duszpasterstwo wybiera się do Stryszawy na wyjazd integracyjny. Chętnych zapraszamy do kontaktu na fb. Koszt 60 zł / dwie doby z wyżywieniem/.Cena nie zawiera kosztów dojazdu.

Cykle spotkań formacyjnych

-25.10.2017-

Środowe spotkania o 19.30 w schemacie: oracja-kolacja-formacja: 25.10; 8.11(M) ; 15.11; 22.11(A) 29.11; 6.12(M) — Mikołajki; 13.12; 20.12(A)

(M) — Msza św. na rozpoczęcie spotkania
(A) — Adoracja na rozpoczęcie spotkania

Zaczynamy!

-4.10.2017-

Wszystkich studentów zainteresowanych naszym duszpasterstwem akademickim zapraszamy na Mszę św. inaugurującą rok formacyjny. Zaplanowana jest na środę, 4 października — godz. 19.30 w kaplicy naszego kościoła. Po Eucharystii spotkanie integrujące nowych i stałych bywalców. Najlepiej przyjść parami, trójkami, czwórkami ...

Msza Święta o błogosławieństwo na czas sesji

-7.06.2017-

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 7 czerwca — godz. 20.00 — na Eucharystię i adorację połączoną z dziękczynieniem za mijający semestr oraz modlitwą o dary Ducha Świętego na czas sesji. Po Mszy św. błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

Spotkanie przedrekolekcyjne

-15.03.2017-

W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie o 19.30 /modlitwa, kolacja, formacja/ na wszechstronne, bezpośrednie przygotowanie do rekolekcji /liturgia, śpiew/ spotkanie

Wiosna w DARze

  Wspólnota DARowa kieruje zaproszenie do braci studenckiej na spotkania. W najbliższym czasie:
 • 2 marca rozpoczęcie Czwartkowych wieczorów Eucharystycznych w kaplicy naszego kościoła. 20.00 — adoracja; 20.30 — Msza św./grafik z datami w zakładce strony parafialnej
 • 8 marca rozpoczęcie spotkań środowych — 19.30
 • 16, 17, 18 marca — rekolekcje z ks. drem Wojciechem Węgrzyniakiem o 20.30
 • 24/25 marca — udział w diecezjalnym wydarzeniu 24h dla Pana w bazylice franciszkanów.
  Jesteśmy odpowiedzialni za prowadzenie Drogi Krzyżowej.
 • Msze święte niedzielne o 19.30 z poprzedzającą ją próbą śpiewu o 18.30

Zawsze świeże informacje

-21.02.2017-

Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszym duszpasterstwem zapraszamy na naszego funpage :)

Przejdź do funpage

Goście, goście

-09.11.2016-

W środę na spotkaniu gościliśmy Anię i Zdzicha, którzy opowiedzieli nam o swoim wspólnym życiu zbudowanym na fundamencie wiary.

Dziękujemy Ani i Zdzichowi za piękne świadectwo życia i miłości małżonków :)

Krótkie podsumowanie ubiegłego roku akademickiego

-07.09.2016-

Zanim rozpoczniemy kolejny rok pracy, warto podsumować to, co za nami.

Ubiegły rok akademicki to w naszym duszpasterstwie dziesiątki spotkań formacyjnych i spotkań ze Słowem. To cotygodniowa Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. To setki odbitych piłek, miliony uśmiechów, wiadra szczęścia i tony dobra, jakie spotkało nas nawzajem, ale także jakie staraliśmy się nieść w świat.

Poza naszymi środowymi spotkaniami organizowaliśmy całe mnóstwo akcji, które zbliżały nas do Boga, innych ludzi i do siebie nawzajem. Ze względu na to, że ten rok był szczególnie ważny dla Krakowa, wiele wydarzeń łączyło się z przygotowaniami do ŚDM, jak na przykład włączenie się w przygotowanie Rekolekcji dla nas i całego świata czy wsparcie programu Miasto Świętych. Ale nie tylko :) Wspólnie przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę dla jednej z krakowskich rodzin, wielu z nas było także wolontariuszami w tym wydarzeniu.

To wszystko oczywiście było dla nas bardzo ważne i potrzebne, aby otworzyć się na drugiego człowieka, ale aby stworzyć wspólnotę ważna też jest zabawa i wspólnie spędzony czas wśród fauny i flory :) Łączyliśmy swoje różne pasje i zainteresowania wspólnie wychodząc w góry, idąc do kina, tańcząc do bladego świtu, grając w planszówki i pedałując do Jasnogórskiej Pani.

Nie sposób spamiętać wszystkie dobre chwile, które nas spotkały, ale za każdą z nich jesteśmy wdzięczni. I chcemy prosić w modlitwie, aby przyniosły one dobre owoce. I żeby kolejny rok był, tak jak miniony, czasem uświęcenia i głębokiej radości.

Na rowerze na Jasną Górę

-14.04.2016-

Tradycyjnie, już po raz szósty, wyruszamy na pątniczy szlak do Jasnogórskiej Pani kręcąc ile tylko sił w nogach :) W piątek 22.04. bezpośrednio po porannej Mszy Świętej wsiadamy na rowery i jedziemy, aby jak najlepiej przeżyć Ogólnopolską Pielgrzymkę Akademicką.

Więcej informacji przekazane będzie w e-mailach.

Majówka w górach

-14.04.2016-

Długi weekend majowy? Tylko z DARem :) Wyruszamy w góry, aby wędrówką uczcić Pana, ale też spędzić czas w najlepszym towarzystwie.

Serdecznie zapraszamy, dołączcie do nas :)

Spotkanie z wyjątkowym gościem

-25.11.2015-

W tę środę gościliśmy Bawera-niesamowitego człowieka, który dał nam świadectwo swojej wiary oraz opowiedział nam o swoim doświadczeniu przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Bardzo dziękujemy za wizytę :)

GWIzD czyli Górski Wyjazd Integracyjny z Darem

-16.11.2015-

Podczas tegorocznego wyjazdu integracyjnego spędziliśmy razem wspaniałe chwile. Był czas przede wszystkim na modlitwę, ale także na gry, zabawy, śpiew. Były ważne lekcje o odpowiedzialności i poczuciu własnej wartości. Doskonaliliśmy swoje umiejętności w gotowaniu i przygotowywaniu kanapek. Mogliśmy też wybrać się na wycieczkę w góry, podczas której nie tylko podziwialiśmy widoki i piękno otaczającej nas przyrody, ale także rozmawialiśmy i poznawaliśmy siebie nawzajem. Zapraszamy do Darowej galerii :)W nowym roku akademickim na spotkaniach formacyjnych będziemy spotykać się we środy - to taka najważniejsza zmiana dla wszystkich. Więcej informacji co do planu tygodnia już wkrótce:)

Wtorek – Spotkania ze Słowem

Każdy wtorek o godzinie 20:30 w salce na II piętrze.

Chcąc lepiej poznać Pana, wczytujemy się w najpiękniejszą Książkę świata, dzielimy się swoją wiarą i modlimy się o Bożego Ducha. Chcemy się razem spotykać, bowiem "spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących" (1 Kor 1, 20).


Środa – spotkanie formacyjne

W środowe wieczory spotykamy, by wspólnie rozmawiać o sprawach ważnych, dzielić się świadectwem, lepiej poznawać prawdy wiary, ale też by wspólnie poznawać siebie, dobrze się bawić i cieszyć się obecnością drugiego człowieka. Znajdziesz tu wspaniałych ludzi, interesujące tematy, gorącą herbatę i coś smacznego na talerzach, ale przede wszystkim obecnego w drugim człowieku Chrystusa.

Zaczynamy o godzinie 19:30 w kaplicy (wejście od strony salek, z boku kościoła), skąd po wspólnej modlitwie przechodzimy do naszej salki na I piętrze, gdzie odbywa się dalsza część spotkania.


Czwartek – adoracja, dyżur duszpasterski i akademicka Msza Święta

W natłoku zajęć i problemów, zgiełku krakowskich ulic i zasypujących nas informacji dobrze jest znaleźć moment, by na chwilę się zatrzymać i wśród wszystkich ważnych spraw poświęcić czas Temu, który jest naprawdę Ważny. W czwartkowe wieczory spotykamy się wspólnie, by adorować Chrystusa Eucharystycznego i w ciszy przebywać w Jego obecności i powierzać mu wszystkie nasze sprawy i intencje. W tym samym czasie można zastać w kaplicy księdza Zbigniewa, który służy rozmową oraz przy Sakramencie Pokuty. Zwieńczeniem tego czasu jest Ofiara Mszy Świętej, podczas której możemy słuchać Nauczyciela, uczestniczyć w męce Ukrzyżowanego i przyjąć Zmartwychwstałego do naszych serc. Podczas najbliższych Eucharystii ksiądz Zbigniew wygłosi cykl kazań na temat Mszy Świętej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz dyżur duszpasterski trwają w kaplicy (wejście przez kościół) od godziny 19:30 do 20:15, natomiast Msza Święta rozpoczyna się o godzinie 20:30.


Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta i adoracja

Serce przebite strzałą – wydrapane scyzorykiem na ławce w parku czy na korze drzewa jest znakiem miłości i przywiązania. Jest jednak Serce, które z płomiennej miłości do każdego człowieka rzeczywiście dało się śmiertelnie zranić, by dać nam życie wieczne. W pierwszy piątek miesiąca – dzień szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa wspólnie spotykamy się na Mszy Świętej – uobecnieniu doskonałej Ofiary krzyża: Wspólnie słuchamy Słowa Bożego i karmimy się Ciałem Chrystusa, po Mszy wspólnie adorujemy Go wdzięczni za Jego ogromną miłość.
Msza Święta rozpoczyna się o 19:30 w kaplicy przy kościele.


Sobota – siatkówka

Od czasu do czasu warto zadbać także o ciało, a świetną do tego okazją jest sobotnia siatkówka. Wspólnie z ministrantami i Oazą spotykamy się, by trochę wspólnie poodbijać, pomęczyć się i pogimnastykować, ale też by się śmiać, cieszyć swoją obecnością i dobrze się bawić. Jeśli lubisz sport – serdecznie zapraszamy! Jeśli w-f nie był twoim ulubionym przedmiotem w szkole i trochę się obawiasz – czekamy także na Ciebie, to świetna zabawa!
W siatkówkę gramy w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej na ul. Pszczelnej (nieopodal kościoła); więcej informacji na spotkaniach duszpasterstwa oraz na grupie mailingowej.


Niedziela – spotkania wieczorne

„Niedziela jest Boża i nasza”, więc warto ją dobrze wykorzystać. Dobrym pomysłem jest spędzenie jej z grupą świetnych ludzi! Po wieczornej Mszy Świętej „Młodych duchem” spotykamy się przy herbacie i czymś słodkim na wspólnym oglądaniu filmów lub nad fascynującą grą planszową, co jest świetnym ukoronowaniem dnia Pańskiego i zastrzykiem pozytywnej energii na rozpoczynający się tydzień :)
Spotykamy się w salce po wieczornej Mszy Świętej (ok. godziny 20:30).
W DARowej biblioteczne uzbierało się sporo książek, które postanowiliśmy wprawić w ruch. Można przyjść zabrać książkę, przeczytać, oddać lub przekazać dalej innej osobie (niekoniecznie z kręgu duszpasterstwa). Można też podzielić się swoimi książkami wartymi przeczytania zostawiając je u nas.
Zabierać i przynosić książki można po każdym spotkaniu, nie trzeba się nigdzie wpisywać.DAR to przede wszystkim ludzie, a co za tym idzie wspólnie spędzony czas, spotkania, wyjazdy w góry, na narty, wycieczki rowerowe… Niektóre z tych radosnych chwil udało uwiecznić się na zdjęciach, które można zobaczyć w naszej DARowej galerii.

---> DARowa GALERIA <---

Miłego oglądania:)Jeśli wahasz się czy przyjść, masz pytania lub uwagi - pisz na daruczaj@gmail.com